wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wymieniają się tym, gdyż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, choć większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, aby bezproblemowo podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do kontenera, czy do kanalizacji. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Tenże typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, gdyż może pociągać za sobą problem przy wejściu. Gdy tylko kotek już skończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, po to, by wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek lubi kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało u góry napisane – powinno się uważać, bowiem wybrane kotki nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można ustawić w środek kuwetę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Warto jak też zaopatrzyć się w wyposażenie, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html