Przerwa wakacyjna jest wyborną szansą, aby dać czas naszemu czworonogowi. Podróż razem z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna możliwość, żeby odpocząć, równocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Psy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością i niewielką ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych wymiarów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, więc zapewniają wszechstronną opiekę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, przez co daje ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie kropli mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków