Drapanie jest naturalnym odruchem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i zadowolić nawet najbardziej wymagającego zwierzaka?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niewielką powierzchnię i składają się ze pieńka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco droższą wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wyposażenie pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzęcia bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być miękka dla kota, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

zabawki dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Zabawki-dla-kotow-30130.html